Az ipar digitális átalalkulásával az információs rendszerek és a digitális eszközök a mindennapi élet központi elemévé váltak a cégek működésében. Ez a fejlődés egy új kockázatot is magában hordoz a kibertámadások képében, ami akadályozhatja a gazdasági tevékenységek folytatását, pénzügyi veszteséget okozhat és alááshatja a felhasználók bizalmát, ezzel jelentős károkat okozva a gazdasági és társadalmi életben.
A workshop célja, hogy az kibervédelemről és adatbiztonságról átfogó, általános tájékoztatást adjon, illetve egy információbiztonsági rendszer felállításakor elvégzendő feladatokról gyakorlatorientált útmutatást nyújtson.
Körbejárjuk, hogy a cégeknek milyen kibervédelmi/adatbiztonsági előírásokat kell betartaniuk, melyek az ajánlott módszertanok és mik a konkrét lépések a kívánt védelmi szint eléréséhez. Megvizsgáljuk milyen különbségek vannak az irodai (IT) és a termelési (OT) környezetben használt informatikai rendszerek biztonsági jellemzői között. Átnézzük a proaktív védelem legfontosabb területeit, meghatározzuk a kialakításhoz szükséges tudást, a szervezetben megszülető új feladatokat/szerepköröket/felelőségeket.
A workshop konzultációval zárul.
Előadó: Pokó István fejlesztési igazgató Seacon Europe Kft.
Részvétel: A programon való részvétel térítésmentes, de feltétele az előzetes online jelentkezés az alábbiakban.
A programra azok jelentkezését várjuk, akik Fejér vármegyében végzik tevékenységüket, kivéve a Dunaújvárosban működő vállalkozásokat.
A Vállalkozásfejlesztési Projekt a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával (VF/44/5/2023_FMKIK támogatási szerződés szám) valósul meg.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk.