Amennyiben egy megrendelő vitatja az elvégzett építőipari kivitelezési munka mennyiségét, minőségét és a munkához kapcsolódó kiállított számla összegét, a kivitelező kérheti a Teljesítésigazolási Szakértői Szerv közreműködését. Ha a szerv szakértője igazolja az elvégzett munkát, a kivitelező kifizetése felgyorsulhat.
Törvényi háttér:
A 2013. évi XXXIV. tv. létrehozta a Teljesítésigazolási Szakértői Szervet, melynek működését a 236/2013 (VI.30.) sz. kormányrendelet részletesen szabályozza. A szerv tagjai igazságügyi szakértők, működési feltételeit pedig a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara biztosítja.
Eljárás:
A TSZSZ eljárása az építészeti-műszaki tervezési, építési, kivitelezési szerződésben meghatározott helyszín szerint illetékes területi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamaránál (MKIK) a 236/2013. (VI. 30.) Korm. rendelet 1. sz. mellékletének megfelelően a 2013. évi XXXIV. törvény 1. § (1) és (2) bekezdésében foglaltak szerint kezdeményezhető.
Amennyiben a vitatott szerződésben rögzített tevékenység teljesítésre vonatkozó helyszíne több területi kereskedelmi és iparkamara illetékességi területére terjed ki, akkor az eljárást kezdeményező fél székhelye szerint illetékes területi kereskedelmi és iparkamaránál vagy az MKIK-nál kezdeményezhető az eljárás.
A kérelem beküldésének lehetőségei:
Online kérelem befogadási rendszer
Letölthető nyomtatvány emailes beküldése a Email cím mutatása e-mail címre.
Tudnivalók a kérelem kitöltésével kapcsolatban
További információ:
Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara
Tel.: +36 22 510 310
E-mail: Email cím mutatása
Tájékoztató a Szakértői Szerv Működéséről