Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a gazdaság szolgálatában
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara az alábbi három cél mentén határozta meg stratégiáját:
- Fejér vármegye gazdaságának fejlesztése;
- a gazdaság általános érdekképviselete;
- a kamara tagjainak szolgálata.
Székháza, a Gazdaság Háza biztos támpontot jelent a vármegye vállalkozói, vállalkozásai számára, találkozópont a gazdaság szereplői részére.
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara brüsszeli hátterű, nemzetközi hálózat tagjaként üzletfejlesztési irodát – Enterprise Europe Network – működtet a Gazdaság Házában. A Közép-Dunántúli regionális iroda tevékeny szerepet vállal abban, hogy Fejér vármegye vállalkozásait az Unióval kapcsolatos információkkal ellássa, segítse külpiacra lépésüket.
Az Enterprise Europe Network Irodáról, szolgáltatásairól bővebben itt tájékozódhat: Enterprise Europe Network
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Fejér vármegye teljes gazdaságát kívánja képviselni, és tagságának szolgáltatást nyújtani. A kamara szolgáltatásait azonban azok a vállalkozások és vállalkozók is igénybe vehetik, akik nem tagjai az önkéntes tagságú kamarának.
A törvényben meghatározott alapszolgáltatásokon – tanácsadás gazdasági, pénzügyi, adózási, hitelhez jutási, építőipari, vállalkozásalapítási kérdésekben; üzleti partnerkeresés; pályázatfigyelés – kívül az alábbi szolgáltatásokkal várja ügyfeleit a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara:
- Üzleti találkozó szervezése belföldön
- Üzleti találkozó szervezése külföldön
- Külföldi szakmai utak szervezése
- Vállalkozások termékeinek megjelentetése hazai
és külföldi kiállításokon - Külföldi üzleti ajánlatok közvetítése
- Üzleti ajánlatok közvetítése belföldre
- Hirdetés a Gazdasági Kalauzban
- Hirdetés a kamarai Internet oldalon
- Üzleti ajánlatok szemlézése, válogatása,
továbbítása termék/szolgáltatás szerint - Üzleti ajánlatok közvetítése külföldre
- Céginformációs anyag küldése KSZ irodák felé
- Üzleti ajánlatok folyamatos szemlézése
- Címszolgáltatás, céglisták kérése
- Céginformáció
- Belföldi piaci információk
- Külföldi piaci információk
- Információk kül- és belföldi kiállításokról
- Cégbemutatók, kiállítások szervezése
- Általános tájékoztatás, információnyújtás és tájékoztatás az
Európai Unióról, EU-programokról - Vállalkozói klub igénybevétele
- Ágazati klub estek szervezése
FMKIK filozófiája
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági önkormányzatként tudásközpontú szemlélettel járuljon hozzá a vállalkozók versenyképességének erősödéséhez.
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara járjon élen a gazdasági közösségépítés területén, legyen a térségben működő gazdálkodó szervezetek, kamarai tagok számára a legjobb választási lehetőség a szakmai alapon történő érdekérvényesítésnél.
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara tevékenységét a szolgáltató és vállalkozói szemlélet jellemezze, kiemelt értékként kezelje a gazdasági és természeti fenntarthatóságot.
FMKIK küldetése
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara valósítsa meg a tudásalapú kamarát, támogassa a digitális kompetenciák és a kiberbiztonsági ismeretek terjesztését, a vállalkozások külpiacra lépését. Alakítsa ki a vállalkozók versenyképességét ösztönző tudástranszfereket és intézményrendszert.
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara járjon élen a gazdasági közösségépítés, az aktív párbeszéd és a szakmai alapon történő érdekérvényesítés területén.
A gazdasági és természeti fenntarthatóság érdekében a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara vegyen részt az emberi erőforrás- és a térségi gazdaság fejlesztésében, az innovatív és reziliens helyi társadalom kialakításában.
FMKIK jövőképe
A vállalkozók azt érzik, hogy a kamara értük van, az ő lehetőségeiket segíti, támogatja.
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a térség gazdaságfejlesztésének meghatározó szereplőjeként közreműködik a vállalkozók versenyképességét ösztönző tudástranszferek, információellátás és intézményrendszer kialakításában.
Az Enterprise Europe Network hálózati tagságra és annak előnyeire építve erősíti és támogatja a vállalkozók nemzetközi piacra lépését, exportképességének erősítését.
Meghatározó szerepet tölt be a gazdasági közösségépítés és szakmai érdekérvényesítés területén.
A gazdasági és természeti fenntarthatóság érdekében közreműködik az innovatív, reziliens helyi társadalom kialakításában, az emberi erőforrás- és a térség gazdaságának fejlesztésében.
Tevékenységét a minőség iránti elkötelezettség jellemzi.
A kereskedelmi és iparkamarák
- képviselik az európai üzleti közösség általános érdekeit;
- támogatják az üzleti élet fejlődését helyi és regionális szinten;
- tanácsadó küldetést töltenek be az Állam és a közhivatalok felé;
- elvégzik az Állam és a közhivatalok által kijelölt feladatokat;
- a szolgáltatások széles választékát nyújtják az üzleti közösségnek, mint például: szakképzés, gazdasági információk, a kereskedelem és az együttműködés támogatása, infrastruktúra-fejlesztés és -menedzselés, segítségnyújtás a kereskedelmi viták rendezésében, az innováció támogatása, új technológiák és minőséggel kapcsolatos intézkedések, külföldi befektetések;
- konzultációs fórumot biztosítanak a legkülönbözőbb méretű és bármely szektorban tevékenységet folytató vállalkozások számára;
- széleskörű szervezeti, pénzügyi és működésbeli autonómiát élveznek;
- vezető pozícióikat az összes gazdasági szektorból választott vállalkozók töltik be;
- helyi és regionális szinten mélyen gyökerező hálózatot alkotnak, amely kiterjed Európára és a világ többi részére.
A kamara célja, hivatása és alapvető feladatai
- A kamara célja a Gktv. szerinti köztestületi célokon túl a tagjai közötti olyan együttműködési lehetőségek megteremtése és fenntartása, amelyek az érdekazonosság alapján elősegítik, és folyamatosan biztosítják a magánszemélyek, a vállalkozók, a jogi személyek közötti közvetlen gazdasági, társadalmi kapcsolatokat, valamint - a gazdasági érdekképviseleti szervezetekkel is összhangban - a kölcsönös érdeken alapuló együttműködést.
- A kamara hivatása, hogy - a kamarai törvénynek és az alapszabálynak megfelelően - önkormányzati működésével előmozdítsa a gazdaság fejlődését és önszerveződését, teremtse meg és őrizze az üzleti forgalom tartós biztonságát, a piaci magatartás tisztességét és a gazdasági tevékenységet folytatók együttes érdekeinek érvényesülését.
- A kamara szakmai, munkáltatói és munkavállalói érdekképviseletet nem láthat el.
A kamara tagjai érdekében széleskörű érdekérvényesítő tevékenységet fejt ki:
- Törvény kötelezi a kormányzatot és az önkormányzatokat, hogy a gazdaságot érintő jogszabályok, rendeletek megalkotása előtt kérjék ki a kamara véleményét.
- A kamarák és a kamara tagjai is kezdeményezhetik jogszabályok módosítását, amennyiben azok a gazdálkodók nagyobb csoportjainak érdekeivel összhangban állnak.
- Egyéb vállalkozói ügyekben a kamara szakmai segítséget nyújt.