Elfogadom
AA

A szakképzés és a fiatal szakemberek sikere Gdanskban

2023. szeptember 10.

Büszkék vagyunk rá, hogy 5 aranyéremmel, 1 ezüstéremmel, 4 bronzéremmel és 7 kiválósági éremmel térhet haza a magyar csapat a Szakmák Európa-bajnokságáról, a EuroSkills Gdansk 2023 versenyről! Külön gratulálunk Nagy Dániel Fejér vármegyei illetékességű, korábban a Székesfehérvári SZC Vörösmarty Mihály Technikum és Szakképző Iskolában végzett versenyzőnek, aki épületasztalos szakmában aranyérmet szerzett, ismét bizonyítva ezzel kiváló szakmai felkészültségét és elkötelezettségét. Ezüst érmet szerzett ipari robotika csapatversenyben Farkas Bálint és Kovács Erik, akik ma az Óbudai Egyetem hallgatói, középfokú tanulmányaikat a SZSZC Széchenyi István Műszaki Technikumban illetve a Jáky József Technikumban végezték.

Magyarország 2023. szeptember 5-9. között nyolcadik alkalommal vett részt a Szakmák Európa-bajnokságán, a EuroSkills Gdansk 2023 versenyen, melyen 32 országból 576 fiatal szakember mérte össze tudását 42 hivatalos versenyszámban és 1 bemutató szakmában.

A EuroSkills Gdansk 2023 Európa-bajnokságon 22 versenyszámban 26 fő versenyző képviselte hazánkat, melyből 1 bemutató szakmában (szoftverfejlesztő) 1 fő magyar versenyző mérettette meg magát.

Európa-bajnok lett informatikai rendszerüzemeltető versenyszámban, csapatversenyben Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt (BMSZC Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum), akik – a magyar versenyzők által elért legmagasabb pontszámmal – a Nemzet Legjobbjai címet is elnyerték. Az összes versenyszám eredményeit tekintve a legmagasabb pontszámmal Jos de Goey – Best in Europe díjjal Európa legjobbja lettek.

Aranyérmet szerzett továbbá Hidvégi János (Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Kollégium) webfejlesztő, Nagy Dániel épületasztalos, Czimmer Bálint (BMSZC Mohácsi Radnóti Miklós Szakközépiskola) festő, díszítőfestő, valamimt Offner Márton (Zalaegerszegi SZC Széchenyi István Technikum) víz-, gáz- és fűtésszerelő.

Vármegyénkből ezüstérmet szerzett ipari robotika versenyszámban, csapatversenyben Farkas Bálint (Székesfehérvári SZC Széchenyi István Műszaki Technikum) és Kovács Erik (Székesfehérvári SZC Jáky József Technikum).

Bronzérmet nyert Kovács Márton és Ferenczi Krisztofer (mindketten Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium) csapatversenyben, mechatronika szakmában, Stób Attila (Kecskeméti Szakképzési Centrum Gáspár András Technikum) szárazépítő, Darabos Lili (BKSZC Erzsébet királyné Szépészeti Szakgimnáziuma) szépségápoló és Pál Blanka (SZTE Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma) ápolás és gondozás versenyszámban.

Kiemelkedő, 700 pont feletti teljesítményért további 7 versenyszámban vehettek át kiválósági érmet a magyar fiatalok: