Autószerelő, karosszérialakatos és villanyszerelő szakmában 32 mestert avatott a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara. Az ünnepségen átadták a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (FMKIK) által alapított "gróf Zichy Jenő Szakképzés Díj" elismerést is.
Harminckét új mester vette át mesteroklevelét az FMKIK gondozásában megvalósuló mesterképzés eredményeképpen. A szakemberek eleget tettek a magas szintű szakmai követelményeknek, így szakmájukat profi szinten ismerő mesterekként folytathatják hivatásukat.
A mestervizsga a szakemberek fejlődési folyamatában jelentős mérő, - értékelő, - minősítő szintet képvisel. A mesteroklevél nem csupán presztízse, a vele járó tudás és rang miatt értékes. A mestereknek kiemelt szerepük lesz a gyakorlati képzés irányításában és a jövő generációjának oktatásában, a tudás továbbadásában. A mestervizsga célja, hogy biztosítsa többek között a magas szakmai minősítés elérésének lehetőségét, a tanulók képzéséhez szükséges, a kor követelményeinek megfelelő szakmai és pedagógiai ismeretek és a vállalkozás indításához, sikeres működtetéséhez szükséges ismeretek elsajátítását.
A mestervizsga felkészítők és vizsgák szervezése kiemelt fontossággal bír, hiszen a duális képzésben a tanulók gyakorlati képzését, oktatását 2015. szeptember 1-jétől mesterek végezhetik. Ezért a kamara elhivatott abban, hogy a mesterképzés és vizsga szervezésével hozzájáruljon a szakmai minősítés megszerzésének lehetőségéhez, a kor követelményeinek megfelelő szakmai, pedagógiai és vállalkozási ismeretek elsajátításához, egyúttal lehetőséget biztosítson a szakmán belüli kiemelkedéshez.
A mestervizsga célja, hogy biztosítsa többek között a magas szakmai minősítés elérésének lehetőségét, a tanulók képzéséhez szükséges, a kor követelményeinek megfelelő szakmai és pedagógiai ismeretek és a vállalkozás indításához, sikeres működtetéséhez szükséges ismeretek elsajátítását.
Ünnepélyes keretek között került sor a gróf Zichy Jenő Szakképzés Díj átadására is. A díjat az ipari tanulóképzésben, a duális képzésben jelentős szerepet vállaló Csákberényi Nagy Árpád egyéni vállalkozó vette át. A karosszérialakatos mester a szakmai munka mellett elkötelezett a jövő nemzedékének oktatásáért, fontosnak tartja az utánpótlás nevelést. Részt vesz a gyakorlati képzőhelyek ellenőrzésében, szakértőként közreműködik a szakmai vizsgáztatásban A karosszérialakatos mestervizsga bizottság elnöke és tagja. Ellátja az Autószerelők Országos Egyesülete megyei képviseletét, jó kapcsolatot ápol szakmai szervezetekkel, vállalkozótársaival. Számos szakmunkásjelöltnek tanította meg a karosszérialakatos szakma fortélyait, nevelte őket a felelős, minőségi munkavégzésre. A ma már vállalkozóként is sikeres szakemberek büszkék arra, hogy egykor tanítványai lehettek. Ma már főként oldtimer autók restaurálásával, felújításával foglalkozik, de a jövő nemzedékének, mestereinek oktatásában továbbra is aktívan részt vesz.
A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a hagyományokhoz híven, a mesteravatáshoz kapcsolódóan 2022-ben is kiadta a Gazdasági Kalauz Mesteravató Különszámát.
Részletek: a csatolt sajtóanyagban.