Mély megrendüléssel értesültünk Simon István vállalkozó elhunytáról. Simon István országosan is példaértékű módon építette fel a kőszárhegyi Simon Plastics Kft-t, a kisipartól a 400 főt foglalkoztató nagyvállaltig és példaértékű módon adta át a stafétát Gyermekeinek. Az FMKIK elnöksége, tisztségviselői, munkatársai nevében őszinte részvétünket fejezzük ki a Családnak. Simon István végső nyugalomra helyezésére 2024. november 23-án, szombaton 10.00 órakor kerül sor a szabadbattyáni katolikus temetőben.
Simon István elkötelezetten támogatta tudás átadásával a vállalkozó társait a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarában, az üzleti közösségekben.
Simon István alapító tulajdonos sokakat magával ragadó hite, bizalma, szorgalma, kitartása közel 40 éve segítette a Simon Plastics családi vállalatot. Hitvallása: „A minőség garanciája maga az ember”
A Simon Plastics Kft. története 38 évvel ezelőttre nyúlik vissza, amikor is a szabadbattyáni szülői ház kertjében, a rozoga garázs helyén épült meg egy picike műhely, amelyben Simon István beindította egyszemélyes egyéni vállalkozását, szerkezeti lakatos kisiparosként. „Maszek” lett, ami abban az időben kezdett a „tűrt” kategóriából kibújni, ha nem is a támogatott”-ba, de a közvélekedés szempontjából egyre inkább az „irigyelt”-be. Akik persze annak idején irigyek voltak a kisiparosok sikereire, azok sosem láthatták azt a sok-sok, napi nem 8 órai munkát, azt a rengeteg idegességet, kockázatot és felelősséget, ami ezzel járt. Náluk nem maradtak el családi programok, események a hirtelen jött, vagy éppen csak összesűrűsödött munka miatt. Eleinte csak a lakosságnak dolgozott lakatosmunkákon: kerítést, csatornázást, fűtést kivitelezett. Egy dologra azonban már akkor odafigyelt: a vevő legyen az első! „Ha buktam is a hasznot, csak olyan munkát adtam át, amellyel a megrendelő elégedett volt”, ez mindig is az alapító alapelve maradt. Pár évvel később történt meg az elmozdulás a műanyagfröccsöntés irányába. Később az igazi áttörés lehetőségét a General Electric-kel való kapcsolatfelvétel jelentette, mert a GE-nek nagyon tetszett a munkához való hozzáállás és az igényesség. A GE betartotta az ígéretét, a globális cég hozta is a munkát. Innentől „kézről kézre adták a céget”.
2009-et követően már a generációváltásra kezdett fókuszálni a vállalkozás. Az alapító lánya, Simon Zulejka a pénzügyi és a HR-területet vette kézbe, fia Simon Péter pedig 2014-ben átvette a cég operatív vezetését. Neki köszönhetően a gyár digitalizációs átállása is jóval előbb kezdődött meg, mint az jellemző lenne.
2020-ban, indult útjára az Országos Vállalkozói Mentorprogram, melynek keretében Simon István tizenkét mentorált vállalat képviselőjét segítette profi beszállítóvá válni.
A Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020-ban Életműdíjban, részesítette több évtizedes, kiemelkedő és példaértékű szakmai tevékenysége elismeréséért.