A hitelmoratóriumban érintett vállalkozások, általános moratóriuma október 31-ig érvényes, ezután pedig csak azok maradhatnak a programban jövő júniusig, akik ezt október végig külön jelzik a számlavezető bankjuknál.
A moratórium folytatásához már nem elég, hogy pusztán a benyújtást megelőző másfél évben legalább 25 százalékkal csökkent a vállalkozás árbevétele, hanem plusz kritériumként a vállalkozás a válság kitörése óta nem kaphatott kedvezményes gazdaságélénkítő hitelt vagy kölcsönt sem. Vagyis, aki már legalább egyszer kapott kedvezményes állami hitelt, nem számít rászorulónak a moratórium szempontjából.
A válságkezelés során a vállalkozások elsősorban kedvezményes kamatú hitelt kaptak, így számos vállalkozás számára szükséges figyelembe venni, hogy a válság kitörése óta kedvezményes gazdaságélénkítő hitelre kötöttek-e szerződést.
A válság során hozott vállalkozásoknak szóló hitelprogramok:
- Széchenyi munkahelymegtartó hitel
- Széchenyi Kártya folyószámlahitel plusz
- Széchenyi likviditási hitel
- Széchenyi beruházási hitel plusz
- NHP Hajrá
- MFB Krízis Hitel
- MFB Krízis Hitel Plusz
- MFB Versenyképességi Hitelprogram
- KKV Technológia Hitelprogram
- Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön Hitelprogram
- Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO!
- Széchenyi Likviditási Hitel GO!
- Széchenyi Turisztikai Kártya GO!
- Agrár Széchenyi Beruházási Hitel GO!
- Széchenyi Mikrohitel GO!
Amelyik vállalkozás akár csak egy hitelszerződést is kötött a fent felsorolt programok, vagy bármilyen más államilag támogatott hitelprogram keretében 2020. március 18. után, az novembertől nem vehet részt a törlesztési moratóriumban.