Május 29-től érhető el a mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása.
A felhívás elsődleges célja a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése a hazai vállalkozások (ezen belül is kiemelten a mikrovállalkozások) munkavállalói létszámának minél nagyobb arányú megtartásán, továbbá az egyes KKV-besoroláshoz és alkalmazotti létszámhoz illeszkedően elérhető támogatás révén megvalósuló fejlesztéseken keresztül. Fentieken túl, a hazai gazdaság fejlesztése érdekében jelen Felhívás kiemelt célja a hazai KKV-k termelékenységének növelése és technológiai megújulásának támogatása.
Támogatható tevékenységek:
- Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, beleértve az automatizált termelési rendszerek fejlesztését, gyártási technológiák fejlesztését, folyamatautomatizálási eszközök, szenzor-, és vezérlés technológiák fejlesztését, robottechnológia alkalmazását, intelligens gyártás megoldások beszerzését. (min a projekt 20 %-a)
- Információs technológia-fejlesztés (max a projekt 50 %-a)
- gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések, immateriális javak beszerzése (max a projekt 20 %-a)
- A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlannal kapcsolatos infrastrukturális és ingatlan beruházás, ingatlan esetében kizárólag bővítés, átalakítás, korszerűsítés (max a projekt 50 %-a)
- Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele (max a projekt 20 %-a)
- képzés (max a projekt 20 %-a)
- megújuló energiaforrást hasznosító technológiák (max a projekt 50 %-a)
- forgóeszköz vásárlás (max a projekt 10%-a)
A támogatási kérelemben a cégkivonatba 2020. április 30. előtti dátummal bejegyzett tevékenységet és székhelyet-telephelyet-fióktelepet jelölhet meg fejlesztésként.
Kötelezettség:
- Támogatást igénylő vállalja, hogy 2020. április havi átlagos statisztikai állományi létszám legalább 90%-ának megfelelő számú munkavállalót foglalkoztat a megvalósítási időszak során
- fenntartás: a megvalósítást követő 1 teljes üzleti év
A projektmegvalósítása max 18 hónap.
Pályázók köre olyan KKV-k, akik:
- rendelkeznek egy teljes lezárt évvel, beszámolóval
- átlagos statisztikai állományi létszáma 2020. április hónapra vonatkozóan minimum 5 fő.
Pályázat beadása 2020.05.29-től
Támogatás: Az összköltség maximum 70%-át elérő visszatérítendő támogatás (VT), a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak), valamint az előre meghatározott – az egy éves fenntartási időszakot követően visszamért - eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá (VNT).
Támogatás összege: 5 mFt – 153,5 mFt
Az igényelt támogatás maximális összegét a támogatást igénylő vállalkozás 2020. április havi átlagos statisztikai állományi létszáma határozza meg, az alábbiak szerint:
o 5-9 fő közötti vállalkozás esetén 1,5 millió Ft/alkalmazott;
o 10-49 fő közötti vállalkozás esetén 1,5 millió Ft/alkalmazott az első 9 főre, majd 1 millió Ft/alkalmazott a 10. főtől;
o 50-249 fő közötti vállalkozás esetén 1,5 millió Ft/alkalmazott az első 9 főre, majd 1 millió Ft/alkalmazott a 10-től a 49. főig, és 500 ezer Ft/alkalmazott az 50. főtől.
Előleg: 100 % és kötelező igénybe venni.
kizáró ok:
- szálláshely és/vagy fürdőfejlesztésre irányul,
- fejlesztési igénye a TEÁOR’08 12.00, 05.10-09.10, 19.10-20, 24.10, 30.11-12 és 33.11- 20 kód szerinti tevékenységekkel kapcsolatos beruházásokra irányul
- Nem nyújtható támogatás épületenergetikai fejlesztéshez, amennyiben az ingatlan hasznosítása során lakás/lakhatás célú fejlesztés valósulna meg
- Nem nyújtható támogatás napelemes rendszer telepítéséhez, amennyiben a napelem pala fedésű tetőszerkezeten kerülne elhelyezésre.
- amely vállalkozás a GINOP-1.1.8-19, GINOP-1.2.7-19, GINOP-1.2.7-20 vagy GINOP-1.2.11-20 felhívások keretében támogatási kérelmet nyújtott be
Az összköltség maximum 70%-át elérő visszatérítendő támogatás (VT), a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak), valamint az előre meghatározott – az egy éves fenntartási időszakot követően visszamért - eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá (VNT):