Elfogadom
AA

Fejér megyei siker a Szakma Sztár Fesztiválon

2022. április 27.

A Szakma Sztár Fesztviál háromnapos versenysorozatot hatalmas sikerrel zárták a Fejér megyei diákok, hét tanuló állhatott dobogóra. A Székesfehérvári SZC Vörösmarty Mihály Technikum és Szakképző Iskolából három diák, míg a Dunaújvárosi SZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskolából négy diák szerzett érmet.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak!

Aranyérem került Svehlik László burkoló nyakába, felkészítő tanára: Nyulasi István, míg a külső gyakorlati képzőhelyen oktatója a sárosdi Stokinger Balázs volt.
Balogh Gábor faipari technikus ezüstérmet szerzett, felkészítő tanára: Horváth Imre.
Pruzsina Balázs asztalos pedig bronzéremmel zárta a nívós versenyt, Pataki Gábor felkészítő tanár, valamint a jenői Tóth István gyakorlati képzőhelyi oktató közreműködésével.
A Dunaújvárosi SZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskolából aranyérmet szerzett Sebestyén Dávid Gusztáv épület- és szerkezetlakatos szakmában (felkészítő tanár: Szentandrássy Gyula) és Zagyva Bence hegesztő szakmában (Ujj István felkészítésével). Második lett Dézsi Martin hegesztő (felkészítő tanár: Dénes István), bronzérmet pedig Varga Balázs Tibor épület- és szerkezetlakatos szerzett, Kollarics Béla felkészítésével.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 15. alkalommal, 2022. április 25-27. között szervezte meg a Szakma Sztár Fesztivál kereteiben az országos szakmai versenyek – SZKTV és OSZTV – döntőit. Az esemény idén első alkalommal, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara együttműködésével, immáron az agrár szakmák versenyeivel együtt valósult meg közel 16.000 látogató részvétele mellett.

A Szakma Sztár Fesztivál kiemelt célja a szakképzés, a szakképesítések népszerűsítése, bemutatása mellett, hogy támogassa a pályaválasztás előtt álló fiatalokat, utat mutasson a felnövekvő generáció számára, valamint elősegítse a szakképzésben kiemelkedő tehetségek jövőbeni gondozását.

A Szakma Kiváló Tanulója Verseny, az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny, valamint az Ipar 4.0 verseny díjazottjai mellett elismerésben részesültek a határon túlról érkezett versenyzők is.

A versenyeken jól szereplő diákok – a versengés élményén túl – mentesülhetnek a kötelező vizsgák alól és akár a szakmunkás bizonyítványt is megszerezhetik. A két szakmai verseny győzteseiből kerülnek ki azok a szerencsés fiatalok, akik képviselhetik Magyarországot a nemzetközi szakmai vetélkedőkön, az EuroSkills és WorldSkills versenyeken.

A háromnapos rendezvényen az ácsok szekercéinek, a cukrászok habverőinek, a fodrászok ollóinak csattogásától voltak hangosak a pavilonok. A versenyzőknek nem volt könnyű dolga, hiszen több ezer látogató kíváncsi tekintetének kíséretében kellett végrehajtaniuk a versenyfeladatokat.

A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kiemelten fontos feladatának tartja a kétkezi szakmák presztízsének visszaállítását, népszerűsítését. 440 Fejér megyei általános- és középiskolás tanulónak tette lehetővé a fesztiválon való részvételt, a diákok ily módon ízelítőt kaptak a különböző szakmák szépségéből, ezzel is felkészülve az előttük álló pályaválasztás nehéz döntésére.

A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara az Innovációs és Technológiai Minisztérium GFA-KA-ITM-12/2021/TK/07 támogatási szerződése alapján folytatja a pályaorientációs feladatok megvalósítását.